(Слайд 1)

Учень-читець 2: (Слайд 2)

Родитись українцем —

Це велика Честь i слава.

Рiдний край свiй полюбити(Слайд 3)

Найважливiша справа.

В нiм пливуть глибокi рiки,(Слайд 4)

І шумлять степи безкраї,

Стрункi гори пнуться в хмари,(Слайд 5)

Синьооке море грає.

Буйне збiжжя колосисте (Слайд 6)

На врожайних росте рiллях.

Є у надрах сiль i нафта,(Слайд 7)

Вiск, залiзо i вугiлля.

Українцi й українки —

Всi кохають до загину (Слайд 8)

Славну землю батькiв своїх —

Свою рiдну Україну!

(Слайд 9)

Музичний запис «Гімн України»???

Ведучий 2: Любi, друзi ! Ми зiбралися для того, щоб довести всiм i самим собi, що Україна — це високорозвинена держава, що вона могутня духом, має свою iсторiю, до речi, дуже багату, культуру i мистецтво.

(Слайд 10)

Ведучий 1: 22 січня 1919 року в м. Києві на Софіївській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт возз’єднання земель Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Велику Україну.

Ведучий 2: Вперше на законодавчому рівні святкування цієї події було запроваджено Указом Президента України № 42 від 21 січня 1999 року «Про День соборності України».

30 грудня 2011 року Президент України Віктор Янукович підписав Указ № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят». Згідно з цим документом, 22 січня визначено як День Соборності та Свободи України.

(Слайд 11)

Ведучий 1: «Соборність Української держави – одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи.

Ведучий 2: Саме тому значення Свободи, як невід'ємної складової незалежної України, набуває особливого змісту і стає нерозривно пов'язаним з Соборністю наших земель. Історичний момент і значимість Свободи та Соборності диктує необхідність підсилення цих складових Незалежності в свідомості народу, в нашій традиції та в історії нашої Державності.

День Соборності та Свободи України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

(Слайд 12)

Перегляд відео-ролику про Соборність

(Слайд 13)

Ведучий 1: Акт возз’єднання спирався на багатовікову мрію українського народу про власну державу. Вперше за багато століть було на весь світ заявлено про існування України як незалежної держави. Соборність – це об'єднання всіх елементів держави в єдиний національний організм.

Ведучий 2: Поняття «соборність» означає об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це – один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу. Соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності.

Ведучий 1: Соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.

22 січня 1919 року об'єднання українських земель відбулося юридично та політично

(Слайд 14)

Ведучий 2: Водночас, важливість цієї події закріпилась у свідомості українського народу. 21 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши «живий ланцюг» від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності. Від 1 до 3 мільйонів людей, узявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Ведучий 1: Значення цього свята полягає у тому, що століттями розірваний український народ визволився з неволі – Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна – з Австро-Угорської імперій – і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Ведучий 2: День Соборності та Свободи України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

(Слайд 15)

Вчитель:Здобутки попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають, пiдтримують зберiгати найсвятiше — пошану до наших батькiв, дiдiв; справу боротьби за Українську державу.

Пісня «Діти України» ???

Кiлькiсть переглядiв: 708

Коментарi